VACUUMSCHMELZE
VACUUMSCHMELZE vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh magnetické speciální materiály a z toho dále zušlechtěné výrobky.
Pokrok začíná u materiálu.
VACUUMSCHMELZE vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh magnetické speciální materiály a z toho dále zušlechtěné výrobky.
V roce 1914 založila první vakuová tavící pec základní kámen pro dnešní VACUUMSCHMELZE. Tavení slitin pod vakuem průmyslně následovalo už od roku 1923.
Z malé provozovny v Hanau se vyvinul celosvětový podnik:
- více než 4 300 zaměstnanců
- ve více než 50 zemích
- roční obrat ca 380milionů EUR
Dnes VACUUMSCHMELZE nabízí široké spektrum vysokohodnotných polotovarů, dílů, indukčních prvků, komponentů a systémů, které se používají v různých oblastech a průmyslových odvětvích, od konstrukce hodin až po letadla. Použití výrobků VACUUMSCHMELZE je tak rozsáhlé, že každý z nás je denně používá, aniž by o tom věděl.
Permanentní magnety ze vzácných zemin a lepené magnety
Společnost VAC vyrábí od roku 1973 permanentní spékané magnety ze vzácných zemin z SmCo a
Nd-F-B. Společnost VAC má vedoucí pozici na trhu v Evropě. Se slitinami VACODYM dosahují u permanentních magnetů nejvyšší možnou, v dnešní době dosažitelnou hustotu energie. Slitiny VACOMAX se vyznačují obzvlášť vysokou intenzitou koercitivního pole.
Polotovary
Všechno začalo v roce 1923 s malou vakuovou indukční pecí. Dnes vyrábí více než 100 různých krystalických, amorfních a nanokrystalických materiálů nejvyšší kvality. Jejich spektrum slitin zahrnuje magneticky měkké materiály, permanentní magnety, magneticky polotvrdé materiály a slitiny se zvláštními fyzikálními vlastnostmi. Tyto materiály tvoří základ pro různorodost výrobků společnosti VAC.
Jádra
Slitiny s jedinečnou kombinací vysoké permeability s nízkými ztrátami jsou základem jejich vyráběné série jader. Z důvodu narůstající poptávky po materiálech určených na použití při vyšších frekvencích vyvinuli jako první evropská společnost jádra z amorfních kovů (VITROVAC). Nabídku těchto jader doplňují jádra z nejnovější generace magneticky měkkých slitin nanokrystalického VITROPERM-u.